
Former Chelsea star Chris Sutton has tipped Paris Saint Germain to win this season’s Champions League.
The Paris club qualified for the semi-finals after overcoming Aston Villa 5-4 on aggregate on Tuesday. The team will face Arsenal in the semi-final.
Read Also: Super Eagles Can Still Qualify For 2026 World Cup — Olofinjana
Speaking with BBC Sport, Sutton said that PSG have no domestic league games to worry about and are well-balanced.
“I just think PSG are such a well-balanced team,” Sutton said.
“They have got rid of all the big hitters now. They’ve got Ligue 1 wrapped up already, so they can concentrate on the Champions League, and they just ooze class and quality.”
Paris Saint-Germain (PSG) wordt door voormalig Engels international Chris Sutton genoemd als favoriet om de Champions League te winnen. De Franse club heeft de afgelopen jaren geïnvesteerd in enkele van ‘s werelds beste spelers, waaronder Neymar, Kylian Mbappé en Lionel Messi, en wordt gezien als een serieuze kanshebber voor de prestigieuze Europese titel.
Sutton, die zelf een succesvolle carrière had als spits bij clubs als Blackburn Rovers en Celtic, gelooft dat PSG de kwaliteit en ervaring heeft om de Champions League te winnen. Hij wijst op de aanwezigheid van Messi, die met Barcelona vier keer de Champions League heeft gewonnen, als een cruciale factor in het succes van de Parijse club.
PSG heeft de afgelopen jaren meerdere keren dicht bij het winnen van de Champions League gestaan, maar slaagde er telkens niet in om de finale te bereiken. Dit seizoen lijken ze echter sterker dan ooit tevoren, met een indrukwekkende reeks overwinningen in zowel de Franse competitie als de Champions League.
De club wordt geleid door de ervaren coach Mauricio Pochettino, die eerder succesvol was bij Tottenham Hotspur en Espanyol. Onder zijn leiding heeft PSG een solide verdediging opgebouwd en een aanvalslinie die elke verdediging kan verslaan.
Met spelers als Messi, Neymar en Mbappé in topvorm, lijkt PSG inderdaad een geduchte tegenstander voor elke club in Europa. Als ze hun vorm weten vast te houden en blessures weten te vermijden, is het goed mogelijk dat ze dit seizoen eindelijk de Champions League kunnen winnen.
Of PSG daadwerkelijk favoriet is om de Champions League te winnen, zal pas blijken aan het einde van het seizoen. Maar met de kwaliteit en ervaring die ze in huis hebben, is het zeker geen verrassing dat experts als Chris Sutton hen als favoriet bestempelen. De fans van PSG zullen ongetwijfeld hopen dat dit het jaar is waarin hun club eindelijk de Europese trofee weet te veroveren.