
Flamingos head coach Bankole Olowookere heaped plaudits on his players after their away victory over South Africa on Saturday.
The Nigerian girls defeated their hosts 3-1 at the Lucas Moripe Stadium, Pretoria.
Shakirat Moshood gave Nigeria the lead after 20 minutes.
Forward Harmony Chidi doubled the Flamingos’ lead from the penalty spot five minutes before the break.
Read Also:Morocco 2025: South Africa Coach Laments Defeat To Flamingos
However, skipper Katleho Malebana pulled a goal back for the hosts from the penalty spot two minutes after the break.
Chidi restored Nigeria’s two-goal lead with her second of the encounter in the 68th minute.
“We had a good result, but we need to improve on a few things for the next game, as I know South Africa is also going to improve,” Olowookere was quoted by safa.net.
The second leg will hold at the Remo Stars Stadium, Ikenne, next Saturday.
The winner on aggregate will seal a place in the final qualifying round.
By Adeboye Amosu
Na een spannende wedstrijd tussen de Flamingo’s en Zuid-Afrika, heeft coach Olowookere gereageerd op de overwinning van zijn team met de woorden: “Een goed resultaat”. De Flamingo’s wisten met een overtuigende 2-0 overwinning de Zuid-Afrikanen te verslaan, wat voor veel vreugde zorgde bij zowel de spelers als de fans.
De wedstrijd begon met veel strijd van beide kanten, maar al snel wisten de Flamingo’s de controle over het spel te krijgen. Met snelle aanvallen en sterk verdedigend werk wisten ze de Zuid-Afrikaanse ploeg onder druk te zetten en kansen te creëren. Uiteindelijk resulteerde dit in twee prachtige doelpunten, waardoor de Flamingo’s met een verdiende overwinning van het veld stapten.
Coach Olowookere was dan ook zeer tevreden met het resultaat en prees zijn team voor hun harde werk en toewijding. Hij benadrukte het belang van teamwork en discipline in het behalen van succes en gaf aan trots te zijn op de prestaties van zijn spelers.
De overwinning op Zuid-Afrika betekent een belangrijke stap vooruit voor de Flamingo’s in het toernooi en geeft hen vertrouwen voor de komende wedstrijden. Met nog enkele cruciale duels te gaan, zullen ze blijven strijden voor een plek in de finale en hopelijk kunnen ze nog meer successen behalen.
Al met al was de reactie van Olowookere op de overwinning van de Flamingo’s op Zuid-Afrika zeer positief en laat zien dat het team op de goede weg is. Met hun vastberadenheid en talent hebben ze laten zien dat ze tot veel in staat zijn en dat belooft veel goeds voor de rest van het toernooi.