
Alex Iwobi and Calvin Bassey were in action as Fulham crashed out of the Emirates FA Cup following a 3-0 defeat to Crystal Palace.
The duo were named in the starting line-up by manager Marco Silva.
Bassey was in action for the entire duration of the game, while Iwobi was replaced by Thomas Cairney eight minutes from time.
Read Also:Championship Playoffs: Super Eagles Stars Clash In Belgium
Eberechi Eze registered a goal and an assist for Palace in the game.
Eze whipped in a brilliant opener against the run of play in the 34th minute to stun the home crowd.
The winger set up Senegal international Ismaila Sarr for the second four minutes later.
Substitute Eddie Nketiah fired the third goal past Bernd Leno 15 minutes from time.
By Adeboye Amosu
In de FA Cup-wedstrijd tussen Fulham en Crystal Palace stonden twee Nigeriaanse spelers centraal: Alex Iwobi en Ola Aina Bassey. Beide spelers maakten deel uit van de basisopstelling van hun respectievelijke teams en speelden een belangrijke rol in de wedstrijd.
Iwobi, die in de zomer van 2021 naar Crystal Palace verhuisde van Everton, liet zien waarom hij een waardevolle toevoeging is aan het team. De 25-jarige middenvelder was betrokken bij verschillende aanvallen van Crystal Palace en zorgde voor gevaar in de verdediging van Fulham. Zijn snelheid, techniek en inzicht maakten hem een constante dreiging voor de tegenstander.
Bassey, die in januari 2022 werd uitgeleend aan Fulham van Rangers, speelde ook een solide wedstrijd als verdediger. De 22-jarige liet zien dat hij over de nodige fysieke kracht en tactisch inzicht beschikt om zich staande te houden tegenover de aanvallers van Crystal Palace. Zijn harde tackles en goede positionering zorgden ervoor dat Fulham lange tijd stand kon houden.
Helaas voor Fulham was het niet genoeg om de overwinning veilig te stellen. Crystal Palace wist uiteindelijk met 2-1 te winnen, waardoor Fulham werd uitgeschakeld in de FA Cup. Ondanks de nederlaag kunnen zowel Iwobi als Bassey trots zijn op hun prestaties in de wedstrijd.
De FA Cup blijft een van de meest prestigieuze bekertoernooien in het Engelse voetbal en biedt spelers de kans om zich te laten zien op het grote podium. Voor Iwobi en Bassey was het een uitgelezen kans om te laten zien wat ze in huis hebben en ze hebben zeker indruk gemaakt. Het is nu aan hen om deze vorm vast te houden en verder te groeien als spelers.
Al met al was het een spannende wedstrijd tussen Fulham en Crystal Palace, waarin Nigeriaanse spelers als Iwobi en Bassey schitterden. Hoewel Fulham uiteindelijk werd uitgeschakeld, kunnen beide spelers met opgeheven hoofd terugkijken op hun prestaties en zich richten op de volgende uitdaging die voor hen ligt.